Külföldi partnerek által meghirdetett lehetőségek
Kari Pannónia szabályzatok
Mobilitási szektorok szabályai
Milyen tevékenységeket támogat a program?
A Pannónia Ösztöndíjprogram az egyetemek hallgatói, oktatói és munkatársai számára egyaránt biztosít mobilitási lehetőséget.
Hallgatói ösztöndíjak
Hosszú távú hallgatói mobilitás: Tanulmányi vagy szakmai gyakorlat (2-12 hónap), illetve kutatási célú (2-3 hónap, csak mester-, doktori- és osztatlan képzésnél) mobilitás.
Rövid távú hallgatói mobilitás: Tanulmányi vagy kutatási célú (2-30 nap) mobilitás, illetve konferenciarészvétel vagy nyári egyetem.
Kiválósági ösztöndíj: A kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatók számára elérhető mobilitás, ami meghatározott képzési területeken, a nemzetközi felsőoktatási rangsorok 250 legjobb egyetemén valósul meg. A résztvevők a havi ösztöndíjtámogatás mellett lakhatási-, utazási- és tandíjtámogatásban is részesülnek (1-6 hónap, csak mester- doktori- és osztatlan képzésnél).
Oktatók, kutatók és munkatársak mobilitása
Képzési, oktatási vagy kutatási célú mobilitás (2-60) nap.
A kimenő mobilitás megvalósítása mellett a hazai intézményeknek lehetősége van a külföldi oktatókat fogadni rövidtávú bejövő mobilitás formájában.
Mekkora az ösztöndíj mértéke?
Az ösztöndíj mértéke változik a célországtól és a mobilitás típusától függően, valamint további kiegészítő támogatásokat, például tandíj-kompenzációt, illetve esélyegyenlőségi vagy szociális alapú juttatást tartalmazhat.
A hosszú távú hallgatói mobilitások ösztöndíjösszege célországtól függően havi 350.000-400.000 forint.
A rövid távú hallgatói mobilitások összege a képzési szinttől, a célországtól és a mobilitás hosszától függően napi 5.000-35.000 forint.
A kiválósági ösztöndíj összege célországtól függően havi 450.000-500.000 forint. A kiválósági ösztöndíjasok további támogatást igényelhetnek a tandíj, az utazás és a lakhatás fedezésére.
Az oktatói-kutatói-munkatársi ösztöndíjak összege a célországtól és a mobilitás hosszától függően napi 16.500-70.000 forint.
Célországok
Miért egyedülálló a Pannónia Ösztöndíjprogram?
100%-os kreditelismerés.
A program garantálja a hallgatók számára a kint szerzett kreditek elismerését: a hallgató tanulmányi mobilitása alatt végzett tevékenységet a küldő intézmények el kell fogadnia és teljes mértékben meg kell feleltetnie a tantervi struktúrának, így elkerülhető az esetleges csúszás, ami az egyik legnagyobb visszatartó erő a hallgatók körében.
Változatos mobilitási lehetőségek a világ bármely táján.
A Pannónia Ösztöndíjprogram széleskörű mobilitási lehetőségeinek köszönhetően mindenki megtalálhatja azt, ami a saját szakmai életútjához a leginkább illeszkedik. A program támogatja az olyan népszerű rövid mobilitási lehetőségeket is, mint a külföldi konferenciákon vagy nyári egyetemeken való részvétel.
Lehetőség a világ legjobbjai közé tartozni.
A Pannónia Ösztöndíjprogram keretében az arra jogosult, kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatók a Times Higher Education, illetve a Quacquarelli Symonds nemzetközi felsőoktatási rangsorokban első 250 helyen szereplő külföldi felsőoktatási intézményben tanulhatnak! Kiválósági ösztöndíjra a mester- doktori- és osztatlan képzésben résztvevő, meghatározott képzési területeken (elsősorban STEM+) tanuló hallgatók pályázhatnak, akik ösztöndíjtámogatás mellé lakhatási-, utazási- és tandíjtámogatásban is részesülnek.
Kihez fordulhatsz a kérdéseiddel?
Kari Koordinátorok elérhetőségei
Intézményi koordinátorok elérhetőségei
Nemzetközi Iroda - fogadóóra
Fogalommagyarázat
-
Kedvezményezett/Intézmény: a Pannónia Ösztöndíjprogram keretében támogatásban részesülő pályázó intézmény. A támogatást a Tempus Közalapítvány a Kedvezményezettnek utalja át, felhasználásáról neki kell beszámolnia.
-
Résztvevő / Kiutazó: azok a személyek, akik a Kedvezményezett által szervezett projekt keretében mobilitási tevékenységben vesznek részt.
-
Egyetemi polgárok: a Programban résztvevő egyetemek hallgatói, oktatói, kutatói és munkatársai, valamint a külföldi partnerintézmények oktatói, kutatói.
-
Támogató: Tempus Közalapítvány (TKA)
-
Főtámogató: a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM)
-
Ágazatirányítás: a KIM Innovációért és Felsőoktatásért felelős Államtitkársága.
-
Intézményi támogatói okirat: a Tempus Közalapítvány által a Kedvezményezett részére kiállított, a projekt megvalósításáról és a támogatás folyósításáról szóló okirat.
-
Mobilitási szerződés: (Mobility Agreement) kötelező érvényű megállapodás a hallgató, a küldő intézmény és a fogadó intézmény/vállalkozás között, amely tartalmazza a rövid- vagy hosszú távú mobilitás (tanulmányi, kutatási, oktatási, képzési, szakmai gyakorlat) programját, beleértve a feladatokat, vállalásokat, elvárt teljesítéseket, valamint az ezekkel kapcsolatos információkat, amelyek alapján a hallgató/oktató/kutató/munkatárs a mobilitást követően el tudja végezni a mobilitás lezárások szükséges teendőket. A mobilitási szerződés hallgatói mobilitás esetén továbbá tartalmazza a kreditelismeréshez kapcsolódó hallgatói, valamint intézményi teendőket és kötelezettségeket is.
-
Rövid távú mobilitás: olyan tanulmányi vagy kutatási célú hallgatói mobilitás, melynek időtartama minimum 2, maximum 30 nap, illetve olyan oktatási, képzési vagy kutatási célú munkatársi mobilitás, melynek időtartama minimum 2, maximum 60 nap.
-
Hosszú távú mobilitás: olyan tanulmányi vagy szakmai gyakorlati célú, kreditszerzési céllal megvalósított, meghatározott célországokba irányuló hallgatói mobilitás, melynek időtartama minimum 2, maximum 12 hónap.
-
Időtartam-igazolás: a mobilitások záró és igazoló dokumentumainak egyike, mely a mobilitás időtartamának igazolására szolgál. Tartalmazza a mobilitási résztvevő nevét, a küldő intézmény és a fogadó intézmény/szervezet, valamint a mobilitás típusának megnevezését, a mobilitás kezdő és záró dátumát, melyet a fogadó fél képviselője aláírásával igazol.
Referencia képek: https://www.freepik.com/