PANNÓNIA ÖSZTÖNDÍJPROGRAM
STAFF TRAINING (STT)
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS 2024/25. TANÉV KÉPZÉSI CÉLÚ MUNKATÁRSI MOBILITÁSRA
ADMINISZTRATÍV DOLGOZÓK és OKTATÓK RÉSZÉRE
A Pécsi Tudományegyetem pályázatot ír ki a 2024/2025. tanévre képzési célú munkatársi mobilitási programban való részvételére.
A személyzeti képzést 2025.01.27 – 2025.07.31. közötti intervallumban megvalósítandó.
Fontos! A pályázás folyamatos, azaz az egész tanévben lehet pályázatot beadni az alábbi kitétellel:
a pályázat leadásának határideje az adott hónap vége, a pályázat megvalósítása leghamarabb az azt
követő második hónap elejétől lehetséges (pl. szeptember 30-i beadás esetén a mobilitás időszaka
november 1-jétől tervezhető).
A pályázat célja:
Képzési célú munkatársi mobilitás esetén a pályázó munkatárs egy külföldi felsőoktatási partnerintézménynél, vállalkozásnál vagy más releváns munkahelyen részt vehet olyan képzési tevékenységben, ami meghatározó a felsőoktatási intézménynél végzett mindennapi munkája szempontjából. A képzés megvalósítható képzési események, szakmai látogatások vagy megfigyelési időszakok formájában is. A konferenciákon történő passzív részvétel nem minősül képzési célú munkatársi mobilitásnak.
Pályázhat oktató is, valamint a PTE fenntartásában működő köznevelési intézmény tanára is, amennyiben nem oktatási tevékenység megvalósítására vonatkozik a pályázata.
A pályázat tárgya:
5 napos szakmai tapasztalat:
A pályázat keretében Európa környező országok minimum 2 munkanap - maximum 5 munkanap időtartamra, Európán kívüli un overseas partnerekhez 1-7 nap lehetséges pályázni, Az utazási idő a mobilitási időszakba nem számít bele!
Pályázni lehet:
- Partneregyetemhez,– jó gyakorlatok átvételének és képzésben való részvétel céljából;
- Elsődlegesen a PTE európai és tengerentúli partnerintézményeit ajánljuk a pályázók részére célintézményként;
- Előnyt élveznek az EDUC partnerszövetségbe irányuló pályázatok!
- Előnyt élveznek azok a pályázók, akiknek a mobilitása a Times Higher Education (THE), illetve a Quacquarelli Symonds (QS) nemzetközi felsőoktatási rangsorokban első 250 helyen szereplő külföldi felsőoktatási intézménybe irányul; (THE: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2024/world-ranking ; QS: https://www.topuniversities.com/world-university-rankings)
- Képzési célú szakmai egyetemi találkozón, tréningen való részvételre;
- Angol vagy német nyelvtanfolyamon való részvételre;
- Figyelem! Kutatás nem támogatható!
Angol nyelvi tréning esetében előnyt élveznek azon pályázatok, amelyek a Politechnica Valencia E VALENCI02, University of Malta MT MALTA01, partneregyetemekre, valamint Máltai nyelviskolák képzéseit célozzák meg.
Német nyelvi tréning esetében előnyt élveznek azon pályázatok, amelyek az alábbi partneregyetemek képzéseit célozzák meg: Universität Ulm D ULM01, Universität Potsdam D POTSDAM01, Julius-Maximilians-Universitat Würzburg D WURZBUR01, Universität Münster D MUNSTER01.
Milyen támogatást ad a program?
A Pannónia Ösztöndíjprogram keretében a támogatottak megélhetési támogatásban részesülhetnek. A támogatási összeg nem feltétlen fedezi a kiutazó minden költségét, így ahhoz saját forrás felhasználása is szükséges lehet. A pályázónak az elnyert ösztöndíjból kell majd fedeznie az utazás, szállás, az étkezés, a biztosítás, a kinti transferek, valamennyi utazási költség felmerülő költségeit, valamint minden egyéb költséget (például regisztrációs díj).
Ösztöndíj pénzneme: FORINT
Célországok
Igényelhető ösztöndíj ráták:
Pályázható partneregyetemek: Partnerek listája
Utazási Napokra adható megélhetési támogatás
Az általános mobilitási program keretében a mobilitásban résztvevő oktatók és munkatársak utazási támogatásban részesülhetnek akkor:
- Ha mobilitásuk célja 2000 km-nél közelebb helyezkedik el. Ebben az esetben legfeljebb 2 utazási napra kaphatnak megélhetési támogatást intézményi döntés alapján. Utazási napokra megélhetési támogatás maximum 1 napra adható a tevékenység kezdete előtt, és 1 napra a tevékenység záró dátuma után.
- Ha mobilitásuk célja 2000 km-nél távolabb helyezkedik el. Ebben az esetben az RVÉ 2024.10.03. határozat alapján. Az alábbi táblázat alapján részesülhet utazási támogatásban intézményi döntés alapján.
Távolság | Igényelhető utazási támogatás összege | |
Alsó határ | Felső határ | |
2000 km | 3999 km | 79 000 Ft |
3000 km | 5999 km | 116 000 Ft |
4000 km | 7999 km | 237 000 Ft |
8000 km | 347 000 Ft |
Az utazási távolságok kiszámítása az Erasmus+ Distance Calculator alkalmazás segítségével történik.
Az utazási támogatás igénybe vétele esetén az igazoló dokumentumok köre kiegészül az utazás dátumát igazoló utazási dokumentumokkal!
Kik nyújthatnak be pályázatot?
A munkatársak mobilitásában a felsőoktatási intézmények bármely munkatársa részt vehet.
Feltételek és megkötések:
- Főállású alkalmazott (próbaidőn lévő munkatársak pályázatát nem áll módunkban támogatni).
- A PTE központi egységeiben, Karain, köznevelési és gyógyító tevékenységet ellátó szervezeti egységeiben dolgozók pályázhatnak.
- Amennyiben a státusza oktató, szükséges feltétel, hogy intézeti, tanszéki vagy PÖB, KB, EB mobilitási vagy nemzetközi ügyekhez kötődő feladatokat is igazoltan ellásson!
- Amennyiben megfelelő szintű nyelvtudással rendelkezik ahhoz, hogy a fogadó intézményben kommunikálni tudjon, min B2, de inkább C1 javasolt. A nyelvtudás nyelvvizsga bizonyítvánnyal vagy belső nyelvi szintfelmérő eredményéről szóló dokumentummal igazolható, ezek hiányában Europass leadása kötelező.
- Amennyiben pályázatában megfogalmazott program egybeesik a szervezeti egység és az egyetem stratégiai céljaival.
- Egy adott Staff Weekre vagy fogadóhelyre azonos egységből maximum 3 fő pályázata kerül támogatásra.
- A mobilitási tevékenységeknek kapcsolódniuk kell az adott munkatárs szakmai fejlődéséhez.
Beadás előtt feltétlenül olvassák végig ezt a pályázati felhívást!
Pályázati dokumentumok:
- Egy példányban kell kinyomtatni és aláírni az alábbi dokumentumokat, majd beadni a Nemzetközi Igazgatóságra (Vasvári P. u. 4.) (minden más esetben formai hibás a pályázat):
- kitöltött pályázati űrlap;
-
a közvetlen munkahelyi vezető által jóváhagyott és a fogadó féllel egyeztetett és aláírt munkaterv (Pannónia angol nyelvű formanyomtatvány, Workplan), amely év-hónap-napra pontosan rögzíti a mobilitás időtartamát (ne az utazás napjait írja be)!
- Munkaterv kitöltési példa (mobilitási szerződés)
-
Az alábbiakat a pályázati felületen (Neptun) kell csatolni! kérvény neve Pannónia Ösztöndíjprogram
Neptun Belépés >Oktatóknak, >Ügyintézés > Kérvényeim > Pannónia Ösztöndíjprogram személyzeti pályázat
- kitöltött pályázati űrlap MAGYAR NYELVEN!,
a közvetlen munkahelyi vezető által jóváhagyott és a fogadó féllel egyeztetett és aláírt munkaterv (Workplan Pannónia angol nyelvű formanyomtatvány, angol nyelven kitöltve), amely év-hónap-napra pontosan rögzíti a mobilitás időtartamát! Hétfőtől péntekig, keddtől szombatig időtartam preferált, a vasárnap külön magyarázatra szorul.
Aláíratás sorrendje: 1. külföldi egyetem, 2. pályázó, 3. pályázó felettese!
A mobilitási időszak kezdő napja az a nap, amelyen a résztvevő először köteles a fogadó szervezetnél megjelenni, a befejező napja az a nap, amikor a résztvevő a fogadó szervezetnél utoljára köteles megjelenni.
- fényképes, szakmai önéletrajz; (magyar nyelven)
- nyelvvizsga bizonyítvány(ok) másolata vagy a célországtól és szakterülettől függő nyelvtudás igazolása;
- Pannónia Ösztöndíjprogram partneregyeteme által megrendezésre kerülő, úgynevezett Staff Weekre irányuló pályázat esetén a pályázati űrlap mellékleteként elég benyújtani a fogadó egyetem visszaigazoló e-mailjét a Staff Weekre elnyert helyről. Ez esetben a munkaterv intézhető az ösztöndíj elnyerését követően, de legkésőbb 25 nappal az utazás (Staff Week) kezdő napja előtt a kiutazónak le kell adni a 3 aláírással ellátott dokumentumot. (A regisztrációs díjat a pályázó maga fizeti az ösztöndíjából, azt nem terhelheti rá a PTE-re!!)
Minőségi, innovatív, szakmailag átgondolt, és jól kifejtett igényes pályázatokat várunk.
Az egysoros, valamint néhány mondatban kifejtett pályázatok automatikusan formai hibásnak minősülnek! A hiányos, feltételeknek nem megfelelő pályázatokat nem áll módunkban befogadni.
Továbbá, a szó szerint megegyező, vagy nagyon hasonló szövegezésű pályázatok, (azaz plagizált) formai okokra való hivatkozással elutasításra kerülnek.
Tekintettel arra, hogy a pályázat elbírálása 2 lépcsős, és 16 egyetemi vezető dönti el, ezért írjon minőségi anyagot, amiből kiderül, hogy a nagy számú dolgozó közül Ön az, aki érdemes arra, hogy igénybe vegye az Pannónia Ösztöndíjat.
A pályázat benyújtásának határideje és módja:
Kérem, vegye figyelembe, hogy a leadástól számított 20-25 munkanapot követően lesz döntés, így tervezze meg az utazási dátumot is előre!
A pályázatot a központi pályázati kiírás alapján a Neptunban elektronikusan kitöltött, majd kinyomtatott és aláírt pályázati űrlapon kell benyújtani a fent említett mellékletekkel együtt a PTE Nemzetközi Igazgatóságára.
Postai beküldésre a belső posta megfelelő. (7622 Pécs, Vasvári Pál u. 4. 106-os iroda)
Folyamatos pályázati beadás.
Megjegyzés: amennyiben probléma merül fel a Neptun belépéssel, és a pályázat elérésével, kérjük keresse az OIG Neptun csoportot: neptun@pte.hu
A benyújtott pályázatok elbírálása:
A benyújtott pályázatokat a beadási határidőt követő 3-4 héten belül az egyetem által felállított szakmai bizottság bírálja el, és készít javaslatot az Egyetem Erasmus Bizottságának. A pályázatok elbírálásának általános szempontjai:
- a pályázó a tervezett tevékenység megvalósulása esetén érvényesíteni tudja a megszerzett jó gyakorlatokat, ezáltal javítani tudja a szervezeti egység és az intézmény működését;
- másodsorban pedig azok, amelyek az THE vagy QS nemzetközi felsőoktatási rangsorokban lévő első 1500 intézmény valamelyikébe irányulnak;
- a pályázó a megszerzett tapasztalatait és a jó gyakorlatokat átadja a hasonló területen dolgozó munkatársainak (multiplikátor hatás érvényesülése);
- a kiutazás hozzájárul az intézmény Pannónia Ösztöndíjprogram mobilitásának minőségi és mennyiségi növekedéséhez, a nemzetköziesedés folyamatához, és az ezzel kapcsolatos szolgáltatások színvonalának emeléséhez;
- a pályázat benyújtása a rendelkezésre álló források függvényében lehetséges.
A támogatott pályázókkal az Egyetem támogatási szerződést köt a kiutazás előtt. A PTE által aláírt támogatási szerződés nélkül a szakmai út nem kezdhető meg, utólagos finanszírozásra nincs lehetőség. A szakmai út alatt nem lehet szabadságra, sem betegszabadságra menni.
A támogatott pályázónak a hazaérkezést követő 15 napon belül szöveges szakmai beszámolót kell készítenie a Nemzetközi Igazgatóság részére.
Szerződéskötés
A pályázatot elnyert munkatársnak a mobilitás megkezdése előtt Támogatási szerződést kell kötni, amely alapján a PTE az ösztöndíjat átutaláson keresztül biztosítja.
További információ
A pályázatok elkészítésével kapcsolatos kérdésekben a kari koordinátorok is segítséget nyújtanak.
Európán belül - Bogdán Patrik, Intézményi Pannónia asszisztens - bogdan.patrik@pte.hu
Európán kívül - Czéh Gábor, Intézményi koordinátor - czeh.gabor@pte.hu
Mindenkinek sikeres pályázást kívánunk!