Munkatársak beszámolói a Belgiumban töltött Erasmus+ ösztöndíjas szakmai tréningről

18th International Days - Antwerpen

Thomas More Egyetem

2023. 03. 13-17.

A Thomas More Egyetem nemzetközi partnereinek 2023. március 13-17-e között szervezett 18th International Days nevű rendezvényén vettünk részt a Pécsi Tudomágyegyetem képviseletében két kollégáimmal, Bakuretz Bonnie-val és Putz Ádámmal együtt. Az interdiszciplinaritást fókuszba állitó rendezvény több, mint 200 előadott vonultatott fel különböző tudományos területeken az alkalmazott pszichológiától a média területeken át az informatikáig. A szervezők úgy alakították ki a programot, hogy már az elejétől kezdve szorosan együttműködtünk és megismerhettük a többiek munkásságát, igy valóban sikerült szakmai kapcsolatokat kialakítani. A program során 2 hallgatói csoportnak adtam elő a témámat, valamint egyszer a Thomas More dolgozói számára. Saját előadások A program szerint háromszor egy órás előadással készültünk, melyek közül kettőt első éves, pszichológia BA szakos hallgatóknak, míg az utolsót a kint dolgozó kollégáknak adhattuk elő. Az előadásom fókuszában a remote working/remote learning állt. Az előadást interaktív formában tartorram, igy a közönséget bevonva értékes információt kaptam a diákok véleményéről, megéléséről az online oktatás kapcsán. Összesen nagyjából 120 diák vett részt az előadásomon. A harmadik előadás során ugyanezt tettem a másik oldal szemszögéből, a tanárok online oktatását tártam fel. Végül lehetőségem adódott vissza is jelezni a konklúziót. Az oktatói körből nagyjából 20-an vettek részt ezen a prezentáción. A Thomas More egyetem vezetője az előadás után megkeresett egy gyakorlati együttműködési lehetőséggel a hybrid learning system kialakitása kapcsán, melyből közös munka bontakozhat ki. A Thomas More bemutatása, jó gyakorlatok Nagyon jó élmény volt látni egy jól szervezett, előadásokban, segédanyagokban, programokban is gazdag konferenciát. Gördülékeny volt, nagyon jól facilitálták az együttműködéseket. Számomra inspiráló a keynote speaker Dr. Nava Shaked előadása a multidiszciplináris oktatás kapcsán. Továbbá tetszettek a Thomas More egyetemen zajló alkalmazott kutatási projektek, amelyekből ízelítőt kaptunk. Ezúton szeretnénk megköszönni a Pécsi Tudományegyetem támogatását, hogy ez az út megvalósulhatott az Erasmus+ Program keretében.

kepernyokep_12-3-2024_16227_.jpeg