ERASMUS+ NKM PROGRAM
STAFF MOBILITY for TRAINING (STT)
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS A 2021/22. TANÉV TAVASZI SZEMESZTERÉBEN A MOSZTÁRI EGYETEMEN (SUM, BOSZNIA és HERCEGOVINA)
SZEMÉLYZETI KÉPZÉSRE
ADMINISZTRATÍV MUNKAKÖRBEN DOLGOZÓ RÉSZÉRE
A Pécsi Tudományegyetem pályázatot ír ki a 2021/2022. tanév tavaszi félévében
1 fő adminisztratív dolgozó részére mobilitási programban való részvételére. A mobilitási típus neve: személyzeti képzés (staff mobility for training).
A személyzeti képzést a 2022. május 1 – július 30. közötti intervallumban kell megvalósítani. A pénzügyi feltételeket figyelembe véve az ajánlott megvalósítási időszak 2022. május 1 – július 30. között lehetséges.
A pályázat célja:
Az adminisztratív személyzet mobilitásának célja, hogy az Egyetem állományában dolgozó továbbképzését elősegítse, az Egyetem egésze számára hasznosítható tapasztalatok, jó gyakorlatok megszerezését támogassa.
A pályázat tárgya:
-
5 napos szakmai tapasztalat:
- A pályázat keretében maximum 5 munkanap (és 1 utazási napra) időtartamra lehetséges pályázni:
- A SUM egyetemen jó gyakorlatok átvétele, képzésben való részvétel érdekében;
- Képzési célú szakmai találkozón, tréningen való részvételre az SUM egyetemen
- Konferencia-részvétel nem támogatható!
Milyen támogatást ad a program?
Az Erasmus+ nemzetközi kreditmobilitás program keretében a támogatott személy megélhetési és utazási támogatásban részesül.
A támogatás mértéke:
A támogatás összege két tételből tevődik össze: egyrészt a célország napi megélhetési rátájától, amellyel a kinn töltött napokat (utazási napokkal együtt) kell megszorozni, másik tétel az utazási távolság alapján számítandó. Ezeket az összegeket az alábbi táblázatok tartalmazzák:
Fogadó ország |
1.-14. nap |
Bosznia és Hercegovina |
180 € / nap |
Utazási támogatás távolság alapján:
100 – 499 km |
180 € |
Az Erasmus támogatás csupán hozzájárul a külföldi út megvalósításához, a kiutazás és a kinn-tartózkodás teljes költségét nem szükségszerűen fedezi.
A mobilitási időszak kezdő napja az a nap, amelyen a résztvevő először köteles a fogadó szervezetnél megjelenni, a befejező napja az a nap, amikor a résztvevő a fogadó szervezetnél utoljára köteles megjelenni.
Az utazási idő a mobilitási időszakba nem számít bele.
Kik nyújthatnak be pályázatot?
Az vehet részt az Erasmus + nemzetközi kreditmobilitás mobilitási programban, aki:
- főállású alkalmazott;
- megfelelő szintű nyelvtudással rendelkezik ahhoz, hogy a fogadó intézményben kommunikálni tudjon. A nyelvtudás nyelvvizsga bizonyítvánnyal vagy belső nyelvi szintfelmérő eredményéről szóló dokumentummal igazolható. Amennyiben egyikkel sem rendelkezik, a pályázónak nyilatkoznia kell nyelvismeretéről az Europass önéletrajzi kritériumainak megfelelően. A nyelvvizsgával nem rendelkezők bizottsági meghallgatáson vesznek részt.
- pályázatában megfogalmazott program egybeesik a szervezeti egység és az egyetemi stratégiai céljaival.
A pályázat benyújtásának határideje és módja:
A pályázatot a központi pályázati kiírás alapján az elektronikusan kitöltött, nyomtatott és aláírt pályázati űrlapon kell benyújtani legkésőbb 2022. április 22.-ig a PTE Nemzetközi Igazgatóságára. A pályázat aláírt és szkennelt formátumban emailben is leadható. A kitöltött pályázati űrlap MS Word formátumban emailben is elküldendő Németh Judit NI MPI irodavezető részére a nemeth.judit@pte.hu e-mail címre.
Beadás előtt feltétlenül olvassák végig ezt a pályázati felhívást.
Pályázati dokumentumok:
Egy nyomtatott példányban kell beadni az alábbi dokumentumokat:
- kitöltött, aláírt pályázati űrlap;
- fényképes szakmai önéletrajz;
- nyelvvizsga bizonyítvány(ok) másolata vagy a célországtól és szakterülettől függő nyelvtudás igazolása;
- a közvetlen munkahelyi vezető által jóváhagyott és a fogadó féllel egyeztetett és aláírt (szkennelt) munkaterv vagy tanulmányi terv (Erasmus+ formanyomtatvány), amely év hónap napra pontosan rögzíti a mobilitás időtartamát
A hiányos, feltételeknek nem megfelelő vagy határidő után érkező pályázatokat nem fogadjuk el.
A benyújtott pályázatok elbírálása:
A benyújtott pályázatokat a beadási határidőt követő 1 héten belül a PTE Erasmus Bizottsága bírálja el. A pályázatok elbírálásának általános szempontjai:
- a pályázó a tervezett tevékenység megvalósulása esetén érvényesíteni tudja a megszerzett jó gyakorlatokat, ez által javítani tudja a szervezeti egység és az intézmény működését;
- a pályázó a megszerzett tapasztalatait és a jó gyakorlatokat átadja a hasonló területen dolgozó kollégáinak (multiplikátor hatás érvényesülése);
- a kiutazás járuljon hozzá az intézmény Erasmus mobilitásának minőségi és mennyiségi növekedéséhez, a nemzetköziesedés folyamatához, és az ezzel kapcsolatos szolgáltatások színvonalának emeléséhez.
A támogatott pályázókkal, az Egyetem támogatási szerződést köt.
Személyzeti kiutazásokra vonatkozó speciális ajánlások és engedélyeztetések
A nemzetközi személyzeti mobilitások keretében tervezett ki- és beutazásokat a résztvevők a küldő és fogadó állam jogszabályai - különösen a járványhelyzettel összefüggő be- és kiutazási, valamint egyéb vonatkozó jogszabályok -, az Európai Bizottság, a Tempus Közalapítvány, valamint a küldő és fogadó intézmény mindenkori járványhelyzettel összefüggő ajánlásai és szabályzatai figyelembevételével kötelesek megtervezni, a járványhelyzetben elvárható fokozott gondosság követelményére tekintettel.