Hírek

Stipendium Hungaricum megállapodások keretében megvalósuló külföldi részképzésre, felsőoktatási hallgatók számára a 2020/2021-as tanévre vonatkozóan

Felhívjuk a figyelmet, hogy jelen felhívás a Stipendium Hungaricum partnerországok által felajánlott támogatások elnyerésére vonatkozik. A magyar fél által biztosított kiegészítő ösztöndíjtámogatás jelenleg tárgyalás alatt áll, végleges döntés 2020 márciusában várható. Ennek ellenére javasoljuk, hogy pályázatát abban az esetben is nyújtsa be, ha a magyar fél támogatása nélkül a részképzést nem tudná megvalósítani.

Erasmus+ fotópályázat - pályázati feltételek

A Pécsi Tudományegyetem Rektori Kabinet Kapcsolati és Nemzetköziesítési Igazgatóság Mobilitási- és Ösztöndíjprogramok Irodája „Kapd el a pillanatot!” címmel ERASMUS+ fotópályázatot hirdet

A pályázó a pályázat benyújtásával kijelenti, hogy a jelen felhívásban foglalt feltételeket megismerte, azokat értelmezést követően, mint akaratával mindenben megegyezőt jóváhagyólag elfogadta.

A pályázat témája

A 2019/20-as tanévre felfüggesztették a Campus Mundi külföldi részképzésre vonatkozó pályázati lehetőséget

Az EFOP-3.4.2-VEKOP-15-2015-00001 számú, 2016. január 1-én indult és 2021-ig tartó Campus Mundi kiválósági projekt keretében a felsőoktatási hallgatók külföldi részképzés, szakmai gyakorlat és rövid tanulmányút megvalósításához igényelhetnek ösztöndíjat.

A 2019/2020. tanévi külföldi részképzésre benyújtott és támogatott pályázatok száma kimerítette az erre a tanévre tervezett létszámot, ezért a külföldi részképzés pályázattípusra vonatkozó felhívást és pályázati lehetőséget 2019.10.24-én felfüggesztették.

Study in Bavaria

The Free State of Bavaria (Germany) will sponsor scholarships for the academic year 2020/21 via BAYHOST.

Graduates from Bulgaria, Croatia, the Czech Republic, Hungary, Poland, Romania, Russia, Serbia, Slovakia and the Ukraine are eligible to apply.

The scholarships are meant to finance postgraduate studies, PhDs or one-year research sojourns at Bavarian universities. The one-year scholarships can be extended twice for up to 3 years. The application deadline is 1 December 2019.

Further information can be found at: