Nanjingi delegáció a PTE-n

A PTE stratégiai fontosságú kínai partneregyeteme a Nanjing Audit University elnöki delegációja tett látogatást a PTE-n 2019. június 21-én.

Nanjingi delegáció a PTE-n

A látogatás során a Dong Birong elnökhelyettes vezette delegáció valamint Dr. Miseta Attila rektor úr és a PTE vezető képviselői áttekintették a két egyetem között a közeljövőben megvalósítandó együttműködéseket. Eszerint a tervek között szerepel jogi témájú nyári egyetemi programok fejlesztése a nanjingi hallgatóknak 2020-ban, oktatói cserék a jogi és természettudományi (matematika) területeken.

Nanjingi delegáció a PTE-n

A Nanjing Audit Egyetem továbbra is elkötelezett hallgatókat küldeni félélves részképzésre. A PTE vezetői delegációja egyébként a közelmúltban látogatást tett a Nanjing Audit Egyetemen és a Xuzhou-ban található China University of Mining and Technology egyetemen.

Nanjingi delegáció a PTE-n

Ennek viszonzása volt a nanjingi delegáció pécsi látogatása, a China University of Mining and Technology egyetemmel pedig aláírásra került egy egyetemközi keretszerződés és hallgatói csereszerződés.